Zastupitelé se proto v úterý seznamovali s možnými variantami. Jednu konkrétní, která se bude realizovat, vyberou na mimořádném zastupitelstvu počátkem září.
Starosta města Jiří Dytrt Deník seznámil se všemi pěti variantami: „Jednou variantou je odkup areálu Českých vinařských závodů za pět milionů korun, před několika dny přišel Auto-moto klub s nabídkou hotelu V Kotli za stejnou cenu. Dále jsem byl pověřen oživením jednání s majiteli objektu Panorama, kde sál je a který město v roce 2002 prodalo za 1,8 milionu korun. Potom je alternativou realizace kulturního domu v lokalitě nad Billou a pátou možností je přístavba objektu Divišova divadla.“
Podle starosty mají u zastupitelů vyrovnané šance projekty „Panorama“ a „České vinařské závody“. U něj je ale kamenem úrazu absence parkoviště. „Jednání s majiteli budou pokračovat, především o tom, jestli jsou schopni nám nabídnout Habrův dvůr, tedy parkoviště,“ dodal starosta a pokračoval: „Cena je sice velmi lákavá, ale suma potřebná na rekonstrukci se může pohybovat od 90 až do 120 milionů a pokud by se nám nepodařilo získat dotaci EU ve výši 92,5 procenta, tak to nejsme schopni z vlastních zdrojů financovat, to si zastupitelé uvědomují.“ Naproti tomu investice do Panoramy by byla jen asi dvacetimilionová. Majitel je objekt údajně ochotný prodat za cenu, za kterou jej před lety od města koupil. V areálu vinařských závodů by ale město kromě sálu získalo i prostory pro muzeum, základní uměleckou školu a infocentrum.