V Králíkách nebyl zvolen lídr ODS Čestmír Doubrava, dosavadní místostarosta. Předskočil ho Pavel Morong, kterému patřilo poslední místo na kandidátce. Neuspěl ani lídr ČSSD Jan Králík, iniciátor setkání Králíků v Králíkách. Úspěšným skokanem voleb se stala Eva Rýcová, jež se do zastupitelstva dostala z 15. místa kandidátky sdružení Naše město. V zastupitelstvu neusedne například dlouholetý bývalý starosta města Anton Zima.

Obyvatelé Chocně „vykřížkovali“ Ivo Tomana, trojku kandidátky ODS. Preferenční hlasy naopak do zastupitelstva vynesly 11. v pořadí – Milana Dunaje.

Ostřílení končí

V Žamberku neuspěla jednička kandidátky ODS Lucie Kluková, zatímco zastupitelem bude Richard Neugebauer, jenž neuspěl v prvním kole senátních voleb.
Naopak dobře postavenou kandidátkou se může pochlubit lanškrounská ODS – prvních šest kandidátů získalo mandát. Do zastupitelstva se však nedostali ostřílení zastupitelé Ladislav Maixner a Jan Kolomý, kteří byli dokonce starosty města.

Křížkovalo se všude, a tak například v Brandýse nad Orlicí neuspěl lídr SNK Evropští demokraté Miloslav Dušek. Díky preferenčním hlasům se zastupiteli stali Luboš Marek a Jana Králíková.

Komunální politiku opouští také Zdeněk Maixner, dosavadní místostarosta Letohradu. Ten se však rozhodl nekandidovat do zastupitelstva, a to kvůli svým pracovním úvazkům .

(daf, miš)