A již popáté v rámci tohoto dne otevřou všechna střediska B. Braun Avitum v České republice své dveře všem, kdo se rozhodnou udělat něco pro své zdraví.
Na preventivní vyšetření ledvin mohou zájemci ve čtvrtek vyrazit do také do dialyzačního střediska zmíněné společnosti, které se nachází v areálu Orlickoústecké nemocnice. „Přijít mohou ti, kdo mají nějaké podezření na onemocnění ledvin, ale i ostatní, kteří se chtějí ujistit, že jim stran ledvin v nejbližší době nic nehrozí. V rámci prohlídky jim bude změřen krevní tlak, vyšetřena hladina krevního cukru, spočítán  index tělesné hmotnosti, vyšetřena moč. Ambulance se otevře v osm hodin ráno a k dispozici bude zhruba do pěti hodin odpoledne,“ přiblížil detaily vedoucí lékař ústeckého dialyzačního střediska Petr Gorun. Podle jeho slov mají tato vyšetření určitě smysl. Loni kupříkladu přišlo na prohlídku jednasedmdesát lidí a více než každého třetího, tedy celkem pětadvacet,  zdravotníci odeslali na další podrobnější vyšetření.   
Paralelně bude probíhat také otevřený den dialyzačního střediska určený příbuzným dialyzovaných. „Budou se moci zeptat na vše, co je zajímá, v případě zájmu dostanou také informace týkající se příbuzenských transplantací ledvin,“ uzavřel Petr Gorun. (re)