V jejím závěru v ulici Prokopa Velikého, kde se objížďka napojuje na silnici I/35, je otočená přednost v jízdě a jsou vypnuté semafory. Provoz tím však není výrazně narušený.

„V exponovaných odpoledních hodinách se sice tvoří kolony, nesetkali jsme se ovšem s žádnou nehodou či kolizí. Řidiči si uvědomují, že objízdná trasa vede městem, kde komunikace neumožňují rychlejší jízdu,“ popsala mluvčí vysokomýtské radnice Marie Lněničková.

Do konce července

Celá rekonstrukce by měla být hotová do konce července. „Plánovaný termín dokončení určitě bude dodržen, vzhledem k tempu stavebních prací je pravděpodobné, že se vše stihne ještě dříve,“ řekla Lněničková.

Oprava přechodů

Kromě rekonstrukce pětatřicítky pokračují ve Vysokém Mýtě i další stavební projekty. Pracovníci Technických služeb nyní opravují přechody na náměstí a instalují dva elektrorozvaděče.

„Potřebujeme je pro ozvučení a osvětlení kulturních akcí, protože stávající elektrorozvaděč kapacitně nedostačuje. Využijí je i stánkaři, kteří do města jezdí na páteční trhy a na tradiční jarmarky,“ uvedl místostarosta Martin Krejza. Hotovo má být do konce srpna.

Dokončená je oprava chodníků a komunikace v Rokycanově ulici mezi ulicemi Denisova a Husova.