Čeští turisté dosud mohli podobnou atrakci navštívit v Tyrolsku. Tam v roce 2014 dokončili stavbu 406 metrů dlouhého visutého mostu, který ve výšce zhruba 115 metrů unese až 500 návštěvníků najednou - ZDE.

Téměř 500 metrů dlouhý most pak na turisty čeká ve švýcarských Alpách. Unikátní výhled na Matterhorn, Weisshorn a Bernské Alpy se zde návštěvníkům otevřel v roce 2017 - ZDE close V délce téměř 500 metrů mohou pěší a turisté přejít po chodníku přes údolí destinace Zermatt - Matterhorn. info Zdroj: Zdroj: Zermat.ch zoom_in V délce téměř 500 metrů mohou pěší a turisté přejít po chodníku přes údolí destinace Zermatt - Matterhorn.

A teprve v roce 2020 se nová atraktivita pro pěší otevřela také v Portugalsku. Podle serveru CNN byl právě zdejší most tím nejdelším na světě - ZDE

Most Arouca, který se nachází nedaleko stejnojmenného městečka, však dostihne dolnomoravský Sky brigde. Ten se veřejnosti otevře už letos na jaře. Visutý most, který se nachází jen pár metrů od turisty hojně navštěvované Stezky v oblacích, překlene údolí Mlýnského potoka z horského hřebene Slamník na protější hřeben Chlum.

Psali jsme již:

Návštěvníci na most nastoupí v nadmořské výšce 1125 metrů a vystoupí ještě o deset metrů výše.

Technické informace:

· délka mostu: 721 metrů
· výška od země: 95 metrů
· výška pylonů: 11,4 metrů
· množství betonu: 1030 m3
· průměr hlavního lana: 76 mm
· vlastní hmotnost mostu: 405 tun
· celková váha lan: 158 tun
· váha pomocných konstrukcí: 20 tun