Jako zkušený zahrádkář se na jaro připravoval, ještě když venku byly sněhové závěje a mrzlo. „Zahrádkář musí začít už v lednu, únoru, musí prostříhávat stromky, sít semínka. Papriky, muškáty, to všechno už má být doma v truhlíčku a zelenat se,“ vysvětluje Josef Pech, který už se za okny může pochlubit vzrostlými sazenicemi paprik. A muškáty? Ty vypěstované ze semínka jsou prý nejkrásnější, a navíc nesrovnatelně levnější než ty kupované…
Ale ani na zahrádce nezahálel. „Stromky mám ostříhané. To musíte ostříhat, větvičky naházet na zem a nechat je ležet, kdyby se objevil nějaký zajíc, aby neokusoval stromky,“ přidává „zlepšovák“ zahrádkář. Zahrádku jezdil omrknout každý týden, i v zimě. „Vždyť to nejde nechat zahrádku celou zimu napospas a potom od ní něco chtít,“ říká na vysvětlenou.
Josef Pech je spokojený, že si může vypěstovat vlastní ovoce a zeleninu. Nevěří ani na kupované „bio“. „Kupované bio podle mě není bio, je to podvod. Když koupíte jablka, jsou nejmíň pětadvacetkrát stříkaná, aby byla krásně čistá, sklízejí se podtržená a taky se plynují. To jsou triky, aby to vydrželo. Kdyby lidi věděli, co v obchodě koupí a co snědí… to je chemie. A to se týká i rajčat a všeho. Co kilometrů to najezdí, čím je to stříkané,“ upozorňuje Josef Pech. Sám se radši spokojí s menšími výpěstky. Jejich chuť a vůně je totiž opravdová.