Ale má to háček. Česká pošta sice na návrh Konzumu přesunout pobočku do jeho prodejny slyší, ale při té příležitosti chce zredukovat počet pošt v České Třebové. „Česká pošta podporuje navrhované řešení, to je přesun pošt Česká Třebová 1 a Česká Třebová 3 do objektu Konzumu a vybudování nové moderní pošty," uvedl pro Orlický deník mluvčí České pošty Matyáš Vitík. V praxi by to znamenalo uzavření poboček v Klácelově a Ústecké ulici, které už delší dobu nabízejí jen omezenou pracovní dobu.

Tato varianta zaskočila vedení města. Kdyby to byla jen pošta v Klácelově ulici, nemáme s tím problém, měli bychom tři pošty. Tím, že chtějí zrušit poštu na Parníku, mě zaskočili. Zatím jsme žádné resumé nedávali, musí to posoudit rada, případně zastupitelstvo," komentoval to starosta Jaroslav Zedník. Je si však vědom, že i kdyby město na tuto variantu nepřistoupilo, pošta stejně jednu pobočku zavře. A že není daleko od pravdy, potvrzují slova mluvčího Matyáše Vitíka: „Pro obsluhu území města této velikosti a způsobu zástavby jsou dvě pošty postačující." Jak dodal, Česká pošta v příštím roce plánuje modernizaci „hlavní" pobočky na náměstí Jana Pernera.

Starosta by rozhodně nebyl jediný, koho by uzavření parnické pobočky zaskočilo. Služby České pošty by se zásadně vzdálily obyvatelům největšího českotřebovského sídliště Lhotka. Důvod být nespokojení by měli i obyvatelé centra České Třebové, kteří by přišli o pobočku v Klácelově ulici.
Další redukci poboček Česká pošta neplánuje, chce se však vydat cestou projektu Pošta Partner, tedy provozování poboček smluvními partnery. Letos je plánován převod šedesáti poboček na Pošty Partner.

Jste proti rušení poboček pošty v České Třebové? Jak byste si síť poboček ve městě představovali vy? Napište svůj názor do diskuze pod článkem.