Předcházet kolizím na přechodech pro chodce chce lanš-krounská radnice. Kvůli dopravním nehodám, k nimž na hlavním tahu v poslední době došlo, chystá takzvanou bezpečnostní prověrku. Týkat se bude úseku mezi okružní křižovatkou a křižovatkou s ulicí 28. října. Podle vedoucího odboru dopravy a silničního hospodářství Tomáše Pavelky by prověrku měl provést autorizovaný projektant v oboru dopravních staveb, náklady se budou blížit k šedesáti tisícům korun.
Jakoukoliv aktivitu, která podpoří bezpečnost účastníků silničního provozu, vítá policie. „Zejména v tomto ročním období, kdy na komunikace vyjedou motocyklisté a cyklisté," dodala policejní tisková mluvčí Lenka Vilímková a apelovala na všechny účastníky silničního provozu, aby k sobě byli ohleduplní, pozorní a opatrní.
A čeho se prověrka týká? „Jedná se o provedení rozboru nehodovosti s důrazem na přechody pro chodce, posouzení vhodnosti umístění přechodů pro chodce a jejich označení, a tím provedení celkového posouzení stávajícího stavu včetně vyjmenování možných rizik a navržení opatření," vysvětlila starostka Stanislava Švarcová. Následovat může například přemístění přechodu pro chodce.

Nebezpečná silnice?
Nehody, které se staly na silnici č. I/43 v centru Lanškrouna:
13. září 2012
- na přechodu pro chodce porazilo auto 81letou chodkyni
5. listopadu 2012
- po nárazu auta do domu zemřel jednatřicetiletý muž
9. listopadu 2012
- na přechodu auto srazilo dvě seniorky, šestaosmdesátiletá žena zemřela