Radnice prodloužila termín, do kdy mohou občané posílat své návrhy na nositele pamětní medaile města. Tu od roku 2000 pravidelně uděluje městská rada u příležitosti Dne vzniku samostatného československého státu.

Medaili má zatím osmdesát osm lidí

Jak Orlický deník informoval starosta Martin Košťál, uzávěrka byla posunuta na 31. srpna.

Některá jména už v souvislosti s tímto oceněním padla: „Spolu s ředitelkou městského muzea připravujeme návrh na udělení medaile pro Irenu Kuncovou z Moravské Třebové, prezidentku Svazu Němců v České republice a ředitelku Společnosti česko-německého porozumění Walthera Hensela, pro Gerharda Müllera, předsedu Hřebečského krajanského spolku z Göppingenu, a pro Rudi Janische, místopředsedu Hřebečského krajanského spolku, rodáka z Lanškrouna a dlouholetého starostu obce Heimenkirch. Všem za dlouholetou spolupráci a snahu o narovnání vztahů mezi současnými obyvateli našeho města a regionu s bývalými německými obyvateli Hřebečska,“ uvedl lanškrounský starosta.

Medaile jsou udělovány osobnostem, které se zasloužily o rozvoj města, případně významným způsobem přispěly k popularizaci Lanškrouna v České republice nebo v zahraničí. Do současné doby obdrželo toto ocenění osmdesát osm lidí, jde například o zástupce partnerských měst, představitele sportovního, kulturního a společenského života ve městě, bývalé starosty nebo jednatele významných lanškrounských firem.

(daf)