Pavel Holásek: Autobus ze Sloupnice (7.33 z Kerhartic do Ústí) nejel ani jednou ze tří dnů včas (dnes 22 minut zpoždění). Autobus v 7.41 z Kerhartic zajíždí nově k vlakovému nádraží, kde podle jízdního řádu čtyři minuty čeká - pokud ovšem nestojí předtím na závorách jako včera. Zbývá tedy jezdit před sedmou nebo chodit pěšky.

Zdeněk Nutz: To samé, co píšete, je u autobusu z Hnátnice. Nově je kdysi zcela plný autobus přes protesty škol, žáků, rodičů starostů posunut o půl hodiny dříve. Jiný spoj využít nelze. Pan hejtman se k tomu na stránkách PK vyjádřil, je to prý z důvodu oběhu vozů. Nejde o to vozit lidi, ale o oběh vozů. Je to tak jasné!!! Ptáte se na připomínky? Běžte mezi lidi do autobusů a ptejte se. Lidi tu jsou opravdu nasr..... Odnášejí to bohužel zcela nevinní řidiči. Nefungují strojky. Neprodávají se jízdenky mimo trasu, po které autobus jede. (Žamberk) Na mnoha místech došlo k výraznému zdražení, nejezdí spoje, na které byli cestující léta zvyklí a místo toho jezdí celý den v „taktu” zcela prázdné autobusy. Do řádů nebyly započítány manipulační časy. Linka, která nabírá plný autobus, z důvodu odbavení cestujících musí mít nutně delší dobu jízdy než prázdný dopolední autobus, který většinu zastávek projede. Výsledkem jsou výrazná zpoždění. Tak si to shrneme. Řády jsou vytvořeny od stolu podle pravítka bez manipulačních dob. Iredo je dražší, než byly jednotlivé jízdenky. Byli zrušeny léta ověřené spoje. Autobusy jezdí bud prázdné nebo jedou pozdě. O nesmyslném zrušení vlaků do sousedního kraje na Kralicku už snad ani nemluvě. Máte snad někdo nějaké připomínky?

Jarmila Nováková: Z Brandýsa nad Orlicí do Ústí nad Orlicí také nesmyslně zrušili spoje, jedoucí přímo 20 min. za 20 Kč a nahradili je spojem jedoucím přes vesnice, jedoucí 45 min. za 32 Kč. Vidí v tom někdo logiku?

Jan Pikna, Litomyšl: Mám velký problém se dostat do školy. Bohužel autobusy z Litomyšle do České Třebové v neděli večer navazují tak špatně na vlaky do Brna, že musíme vždy minimálně hodinu ve Třebové čekat. Přitom spoje, které fungovaly dosud, byly velice vytížené, kolikrát si člověk v autobuse ani nesedl.

Jaké máte zkušenosti vy?
Od 11. prosince jezdí lidé do škol, do práce, do nemocnice, na nákupy nebo za příbuznými podle nových jízdních řádů. A nadávají… Jak to vidíte vy? Cestuje se vám podle nových řádů lépe, nebo vám naopak zkomplikovaly život?
Napište nám své zkušenosti, rádi je zveřejníme! Kontakt: orlicky@denik.cz

Související články:

Nemůžeme souhlasit s tím, co se děje s osobní dopravou v Pardubickém kraji!

Dlouholetá cestující: nové jízdní řády jsou paskvil