Kopečkovou pouť otevřou děti z domovů, mateřinek a ústavů. Provozovatelé je svezou zadarmo, jako každý rok, ve čtvrtek dopoledne před konáním Kopečkové pouti. „Provozovatelé pouti již několikátý rok vozí zdarma děti, pro něž jsou kolotoče, houpačky, autodrom i moderní adrenalinové atrakce nezapomenutelným zážitkem. Za přátelský projev přízně si zaslouží naše velké poděkování," chválí starosta Petr Fiala počin provozovatelů atrakcí Františka Lagrona a Jiřího Zváry. Letos poprvé zhoupnou pouťáci zdarma i děti, které nechodí do mateřinky. Podmínkou je, že je rodiče přihlásí na úřadu a potom půjdou v organizované skupině.
Při Kopečkové pouti si každý najde, co ho baví. Dobrou muziku zaručuje festiválek nazvaný Pouťfest, hvězdou večera je skupina Laura a její tygři. Večerní oblohu rozzáří v sobotu ohňostroj (21.30 hodin) doprovázený hudbou. Zlatou uličku, tuto malebnou část Letohradu, obsadí řemeslníci, předvedou své umění a chybět nebudou dílničky pro děti, prodávat se bude i letohradské pivo Jelen. Na zámku bude k vidění exotické ptactvo, na terasu se nastěhují chovatelé a zemědělská technika. Chybět nebudou ani bohoslužby v kapli sv. Jana Nepomuckého.
První svatojánská pouť se konala již v roce 1713. Původní smysl pouti ustoupil dnes do pozadí a ta třistaletá tradice slouží spíše jako dostaveníčko přátel a rodáků, kteří se sjedou z daleka široka.

(mag)