V ústeckých Hylvátech se totiž o vaření „tekutého chleba" již nahlas mluví. A sice na místě, kde již pivovar dříve existoval, v domě se symbolickým číslem popisným 1.

Koupil budovu, usiluje o dotaci

Tvář zanedbaného areálu s bohatou historií by chtěl k nepoznání změnit jeden z místních, podnikatel Tomáš Teplý. Myšlenkou na koupi a rekonstrukci bývalého pivovaru se začal zaobírat na začátku letošního roku a záhy přistoupil od slov k činům. „Zúčastnil jsem se exekuční dražby. Konkurenti se sice proti jejímu výsledku odvolali, ale nyní se podařilo věc dotáhnout do úspěšného konce a do několika týdnů bude objekt do katastru zapsán na moje jméno. Chopil jsem se myšlenky obnovit hylvátský pivovar, opravit černou skvrnu vedle základní školy," hovoří otevřeně o svých plánech a hned přiznává, že aktuální stav areálu spadá spíše do kategorie zoufalý. Pro změnu je podle Tomáše Teplého zapotřebí několika etap a jen ta první spolkne přibližně třicet milionů korun. Polovinu z tučné sumy by chtěl majitel stavební firmy získat z evropských peněz. „Žádost se nám podařilo podat ve velice krátké době, 11. června. Vypracovali jsme projektovou dokumentaci a veškeré požadované dokumenty. O případném poskytnutí dotace bude jasno nejpozději na konci letošního roku," říká o důležitém momentu, který bude pro další vývoj zamýšleného ústeckého pivovaru zásadní.

Bez evropských peněz pomaleji

Pokud by vše šlo „jako po drátkách", plánuje Tomáš Teplý dokončení opravy areálu s veškerým potřebným zázemím včetně stylové restaurace v roce 2015. Tehdy by také rád nainstaloval, opět s dopomocí dotačních titulů, potřebnou technologii tak, aby z kraje následujícího roku mohl svým kamarádům natočit první napěněný půllitr. V něm se mají snoubit moderní postupy, historická tradice a ústecký patriotismus. „Bude to třináctka s názvem Hylvátský prďák, pivo nejvyšší kvality. Říkám to s úsměvem, ale já svoje sliby plním," neztrácí dobrou náladu a sebevědomí. Tomáš Teplý hovoří vzápětí o třetí etapě revitalizace, jež by měla v letech 2016 a 2017 zahrnovat rovněž výstavbu ubytovacích kapacit. „Rádi bychom nabídli komplexní služby včetně stylové restaurace s naším pivem. Rozhodně ale nechceme konkurovat velkým pivovarům," prozrazuje dále své plány.
Zní to krásně, ale co v případě, že evropské miliony do Hylvát nepřiputují? Majitel areálu připouští časovou prodlevu, svůj životní sen ale nehodlá opustit ani v takovém případě. „Pokud dotaci nedostaneme, budu nemovitost opravovat vlastními kapacitami, dojde pochopitelně ke zpoždění. Je to běh na dlouhou trať, který by pochopitelně evropské miliony urychlily," je si vědom obou možných scénářů.

Inspirací historie, nikoliv Třebová

Vzhledem k okolnosti, že se v sousední České Třebové po více jak čtyřiceti letech znovu obnovila výroba nejpopulárnějšího českého nápoje, nabízí se otázka, zda pro svůj projekt nehledal Tomáš Teplý inspiraci právě tam. „V českotřebovském pivovaru jsem se podívat byl, ale s naším záměrem jej srovnávat nelze," nevidí přímou souvislost mezi již fungujícím a právě se rodícím pivovarem. Hnacím motorem je podle ústeckého podnikatele nejen snaha učinit ze zanedbaného místa Hylvát jeho vizitku, ale také dějinný rozměr vaření piva v Ústí nad Orlicí.
„Já nejsem historik, ale stavař. Z pramenů ovšem vím, že se v Ústí nad Orlicí pivo vařilo, existují etikety. Oslovil jsem odborníka Davida Poláka, pracovníka okresního archivu, aby pomohl při získávání informací. Rekonstrukce pivovaru s historií souvisí, chtěli bychom ji vyzdvihnout," říká Tomáš Teplý a dodává: „Líbí se mi pojetí letohradského muzea, pokusíme se také sehnat dobové věci, abychom návštěvníky zaujali. Poprosil bych všechny lidi, kteří mají věci související s historií ústeckého pivovaru v soukromých sbírkách, aby nám je nabídli."
Do budoucna nevylučuje Tomáš Teplý spolupráci se soukromými investory, samotné město ale oslovit nechce. Údajně z obavy, že by jej v ambiciózní obnově hylvátského pivovaru, obsahující i revitalizaci sousedního parku, spíše zdržovalo. 

JAN POKORNÝ