Hala autobusového nádraží v Lanškrouně má nejlepší roky dávno za sebou. Letos v létě se proto dočká celkové rekonstrukce. Cestující se mohou těšit na moderní zázemí.

Průjezdné zastávky

Autobusové nádraží čeká kompletní přestavba. „Po rekonstrukci budou v nádražní budově pohodlné sedačky, nové toalety, skříňky na zavazadla, informační kiosek, pokladní okénko a automaty na drobné občerstvení,“ přiblížila Marcela Průchová ze společnosti ICOM transport. Rekonstrukce začne na přelomu června a července.

Vedení společnosti počítá na nádraží i s moderními technologiemi. „Umožníme cestujícím využívat informační panely, takže získají všechny informace o spojích na jednom místě,“ dodala předsedkyně představenstva ICOMu Kateřina Kratochvílová.

Přestavba nádraží vyjde dopravní firmu na patnáct milionů korun. Zároveň město žádá o dotaci na výstavbu terminálu u vlakového nádraží. „Jednali jsme s ředitelem ICOMu a pokud nám dotace vyjde, tak se budeme snažit zajistit průjezdné zastávky pro spoje, u kterých je potřeba, aby zastavovaly u vlakového nádraží,“ uvedl starosta Lanškrouna Radim Vetchý.

Společnost ICOM transport opravuje svoje autobusová nádraží v celé republice. Nedávno obnovili taky nádraží v Dačicích, Svitavách, Humpolci a Ústí nad Orlicí.