Po dnech relativního klidu vyjela ve čtvrtek opět do terénu technika správy a údržby silnic, aby odstranila z komunikací novou sněhovou nadílku. „Sněžilo, ale nefoukal vítr, takže větší problémy na vozovkách okresu nebyly. Chemicky ošetřované úseky byly holé, také úseky ošetřované inertním posypem se dařilo čistit. Žádné nesjízdné úseky nebyly. Uvidíme, jaká bude situace v noci a nad ránem, kdy se má ochladit. Má přestat sněžit, ale mohlo by být náledí,“ informoval Orlický deník ve čtvrtek odpoledne Luboš Marek z ústecké  správy silnic.
Nový příděl sněhu určitě přivítali provozovatelé lyžařských areálů. Ty velké a výše položené, tedy Čenkovice, Červená Voda a Dolní Morava, hlásí ideální podmínky. Lyžaře zvou nejen na nadcházející víkend, ale také na týden jarních prázdnin, které na Orlickoústecku začnou v pondělí.  Stále se ale lyžuje i v některých menších  skiareálech. Dlouhoňovická sjezdovka navíc nabízí na víkend i prázdniny slevu na jízdném pro dospělé, kteří budu moci jezdit za „dětské ceny“. V provozu zůstává i třebovský Peklák, na sobotu jsou připravovány dětské závody. Jezdit se bude také v areálu OVAZ Výprachtice, příští sobotu zde chtějí ukončit sezonu rejem masek na sjezdovce. Živo bude také v lyžařském areálu v Českých Petrovicích. V sobotu se zde pojede veřejný závod O pohár starosty. Startovat může podle vyjádření provozovatelů střediska v podstatě každý, vypsané jsou kategorie od úplných „mrňat“ a po „ superveterány“.
Některé „areály“ jsou už mimo provoz. Kvůli nedostatku sněhu skončilo lyžování na Gansbergu u Cotkytle a v Jablonném, stop hlásí na svém webu také Přívrat.