Pondělí 3. května, na tento den netrpělivě čekají nejen muži a ženy, jejichž vlasy už skoro půl roku neviděly nůžky, ale především provozovatelé těchto služeb. „Vlasy mi dvakrát barvil syn. Moje kadeřnice se bude asi hodně divit. Termín mám naštěstí už ve středu, i když až v sedm večer,“ vysvětlila Alena Králíková z Lanškrounska. Diář se závratnou rychlostí plní také vizážistce Andy Klečkové z Pardubic. Většinu jejích klientek tvoří nevěsty, které se netrpělivě hlásí o termín zkoušky svatebního líčení. Sama přiznává, že se ve změti měnících se vládních nařízení jen těžko vyznává. „Nevím například, jak to bude s papírováním a dokládáním potvrzení úřadům. Nakoupila jsem si proto antigenní testy. Záznamy o klientkách si budu vést pouze ve svém diáři a při příchodu se jich zeptám, zdali potvrzení mají,“ vysvětlila.

Zároveň dodala, že je připravena dodržovat všechna hygienická opatření, včetně nošení respirátorů. Většina budoucích nevěst už je podle Andy Klečkové jako na trní a doufá, že jim termíny svatby nic nepokazí. „Bohužel, člověk v dnešní době neví, jaká situace bude za měsíc,“ dodala s obavou.

Zákazníci dnes oetvřených služeb budou potřebovat vyplněný formulář o provedeném očkování. Najdou ho ZDE a rovněž ze přikládáme. Zároveň, kdo nemá dokončené očkování a neuplynuly od něj dva týdny, musí na test. Podle ministra zdravotnictví Petra Arenbergera bude zákazníkům pro návštěvu salónů stačit negativní test ze zaměstnání nebo školy. Původně měl platit profesionální test z odběrového místa.

close Potvrzení o provedeném očkování info Zdroj: archiv zoom_in Potvrzení o provedeném očkování  

Na otevření čekají nejen dobře zavedené kadeřnické salóny. Někteří totiž využili koronavirovou pauzu proto, aby si splnili svůj sen. Vlastní Barbershop neboli pánské holičství od pondělí vůbec poprvé otevře Tomáš Richter z Vysokého Mýta. „Před cestou do Hubertova holičství se stavte na antigenní test nebo si ho udělejte doma. Nesmí být starší 72 hodin,“ připomenul budoucím zákazníkům Richter. I on věnuje poslední neděli před velkým otevření řádné přípravě a dezinfekci všech nástrojů. „Používáme všechny nařízené ochranné pomůcky, po každém zákazníkovi budeme vše dezinfikovat. I tak doufáme, že si čas u nás užijete,“ dodal.