Kolaudace první etapy stavby za 13,5 milionu korun, tedy sportovní plochy bez zastřešení a zázemí, se uskutečnila loni na podzim. Letos probíhaly další úpravy. „Pro letošek jsme provedli řadu úprav, které umožňují hřiště prohlásit za ´domácí´, mohlo by se tam odehrát čtyřicet až padesát zápasů za sezonu. Upravili jsme prostranství pro parkování i prostor pro diváky, koupila se časomíra. Ostatní věci, jako je rolba a chlazení, jsou v pronájmu,“ uvedl starosta Jiří Dytrt.
Zásadní pro rozvoj stadionu bylo vybudování zázemí. I když vzniklo z „buněk“, poskytuje komfort. „Je tam jak osvětlení, tak topení, máme tam kompletní sociální zařízení. Areál je napojen na kanalizační sběrač a vodu,“ doplnil starosta. Jak dodal, město uvažuje o změně dalšího postupu prací: „Uvažovali jsme o prohození etap, jestli nejdřív nezvolit nějakou lehkou střechu s tím, že zázemí tak, jak je nyní vytvořeno, by stačilo na ´x´ let. Ale samozřejmě to závisí na financích.“
Předběžná cena za zastřešení se pohybuje kolem 20 milionů, pořízení chlazení a kompletního zázemí kolem 18 milionů.
Provozovatelem zimního stadionu se na základě výběrového řízení staly místní technické služby.
Stadion by měl mít využití i v létě. Ve městě totiž vznikl hokejbalový oddíl a začíná se formovat i klub in-line hokejistů. „Chtěl bych, aby tam vznikala i další sportoviště, která by využívala zázemí stadionu,“ naznačil plány Jiří Dytrt.