Na letní prázdniny opět připravilo letohradské kulturní centrum speciální Strašidelné prohlídky zámku a parku. Letos už se místní dobrovolníci převlékají za pohádkové postavy podvacáté. „Vymyslel se scénář, sehnaly nebo ušily kostýmy a s partou kamarádů, rodinných příslušníků a dalších dobrovolníků jsme chodili strašit. Vílám tenkrát stačila bílá prostěradla a látky. Jako Bílá paní jsem první šaty měla svatební po mamince,“ vzpomínala na začátky ředitelka kulturního centra Dagmar Bednářová.

V České republice se trend zážitkových prohlídek pamětihodností začal šířit a dnes se konají podobné prohlídky na mnoha místech. Letohrad ale zůstává naprosto jedinečný tím, že se nechodí jen po zámku, ale jde se celá trasa parkem. Návštěvníci mají cíl a musí plnit úkoly. Unikátní je také množství strašidel a pohádkových bytostí, na jedno strašení jsou potřeba čtyři desítky lidí.

Letošní prázdniny návštěvníky čekají ještě dva termíny Strašidelných prohlídek, a to v pátek 11. srpna a 18. srpna. Na akci je nutné se předem objednat v informačním centru.