Rudoltice - Pátý ročník této charitativní a knoflíkové akce se blíží (28. května). Letos budou návštěvníci opět mít nejen co prohlížet a čím se bavit, ale budou také tvořit nový český rekord. Ze všech účastníků, účinkujících a hlavně zámeckých knoflíků vytvoříme před věží „Obří knoflíkové srdce", které zhodnotí komisař agentury Dobrý den. Každý, kdo bude v srdci, musí mít u sebe jeden papírový, nejméně jako čtvrtka nebo i větší knoflík, který si může předem připravit, nebo na akci dodělat s pomocí dětí. Všichni své knoflíky pak zdvihnou do výšky, aby fotografie do nové knihy Českých rekordů stála za to.

Další český rekord bude drátované více jak půlmetrové srdce. Lidé už mi nosí své výrobky, máme úžasný srdíčkový strom od klubu důchodců Tatenice, na kterém je přes 4700 knoflíků a paní Alena donesla dupačky pošité 1346 knoflíky. Vím, že se dodělává knoflíkový motýl a v poště sem směřují další knoflíkové výrobky od dětí, které se zapojily do výroby zvířátek a srdíček podle letošní výzvy.

Program akce bude pestrý, divadlo Štafličky předvede pohádku „O lakomé tetce Držgrešli" a s Bleskovým Jackem a jeho partnerkou si budou moci děti zapráskat bičem nebo zastřílet pistolí do terče. Šermířská skupina Kronland připravila dobývání hradeb s prakem, cvičení s bolasem, lukostřelbu a další bojové techniky. Pro každého se jistě něco zajímavého najde. Budou se vyrábět papírové knoflíky pro ty návštěvníky, kteří se chtějí zúčastnit pokusu o rekord, budou i soutěže a hrátky s knoflíky.

V aukci bude možné si zakoupit za mírné ceny keramické výrobky klientů z charitní organizace z Kutné Hory, výtěžek bude věnován opět „Kubíčkovi" Jakubu Řehořovi, který je na levou polovinu těla ochrnutý a má více zdravotních problémů.

Ráda bych velice poděkovala za velkou a obětavou pomoc všem pracovníkům firmy, která v Lanškrouně vyrábí betonové ploty, protože mi pomohli vyložit a odnosit do prvního i druhého patra spoustu těžkých dílů a skel z vitrin, které se na Zámeček dovezly. Do poslední chvíle jsem neměla nikoho, kdo by to do věže odnesl. Díky obětavosti všech 14 pracovníků, kteří místo domů z práce se jeli dřít na Zámeček s těžkými skly a kovovými stojany, se podařilo vše dopravit kam bylo potřeba.

Krasava Šerkopová, kastelánka Zámečku