Pět měsíců po ničivém požáru, který pár týdnů před loňskými Vánocemi připravil o střechu nad hlavou obyvatele jedné bytovky na Zámečku, se do domu vrací život. Objekt je z velké části opravený, na dokončení čeká už jen podkroví.

Příčinu už nezjistí

„V pondělí jsme předali pět bytů v prvním poschodí, to znamená, že všechny byty v přízemí a prvním poschodí jsou předány. Dokončují se sádrokartony v podkroví. Bytovka by mohla být kompletně obydlená v létě,“ uvedla pro Deník starostka obce Lenka Bártlová. Do třinácti bytů se postupně stěhují noví nájemníci, ti původní buď dostali nové byty, nebo ukončili nájemní smlouvy. Žena, v jejímž bytě požár vypukl a která se chtěla před plameny zachránit skokem z okna, svým zraněním nakonec podlehla. Kvůli tomu se zřejmě nikdy nepodaří zjistit přesnou příčinu požáru.

V červnu bude ukončena veřejná sbírka na pomoc postiženým rodinám. Na kontě se především díky finanční pomoci obcí, kraje, ale i drobných dárců podařilo nashromáždit téměř 150 tisíc korun. „Po skončení sbírky peníze rozdělíme rovným dílem mezi všechny poškozené,“ upřesnila Lenka Bártlová.
Zámečku se problémy nevyhýbají ani v současné době. Kromě vysoké nezaměstnanosti obyvatele této čtvrti sužuje problém se šikanou.

Mají strach

„Bohužel se mi dostaly neoficiální informace, že na Zámečku dochází k šikaně – fyzickému napadání. Některé děti se dokonce bojí chodit bez doprovodu rodičů na autobus do školy. Mohlo by jít o skupinu teenagerů. Údajně si troufají i na dospělé. Lidé se mi hlásí se svými postřehy a situací se zabývá městská policie,“ dodala k situaci starostka Lenka Bártlová, která obyvatele přesvědčuje, aby se přestali bát a tyto závažné případy hlásili.