Na prázdniny rozšiřují provoz

Kolem stovky fandů lyžování, z nichž čtyři desítky přišly v nejroztodivnějších kostýmech, si užívalo svah dlouhý tři sta metrů s převýšením sedmdesát pět metrů. „Ten svah je opravdu dost prudký, paní ředitelka místní školy dokonce tvrdí, že kdo ho sjede, může klidně vyrazit i do Alp,“ říká s úsměvem Jan Hroch, jeden z deseti členů Ski klubu Cotkytle, který areál provozuje.

Podle jeho slov byl na Gansbergu (což je historický německý název kopce) postaven první kotvičkový vlek už v roce 1979, nový vlek je provozován pátou sezonu, tři roky je v areálu chata s příjemnou hospodou.

Na Gansbergu nelyžují jen místní, přijíždějí sem lyžaři z blízkého okolí, ale třeba i z Brna anebo Zábřehu. Najdou zde příjemné podmínky pro rodinné lyžování a nemusejí vystávat dlouhé fronty, jak tomu někdy bývá v některých exponovaných zimních střediscích.

„Areál provozujeme ve svém volném čase, střídáme se tady. Provoz je víkendový, na jarní prázdniny jsme ho ale rozšířili, bude se lyžovat každý den. V pátek a v sobotu nabízíme i večerní lyžování,“ dodává Jan Hroch.

Sobotní maškarní rej na Gansbergu měl příjemnou atmosféru, masky jezdily na vleku zdarma, navíc každou z nich vládce hor „Husykrkybrk“ obdaroval sladkou „medailí“. Nejen ony se sem budou jistě rády vracet.

Podrobné informace o lyžařském areálu najdete ZDE