Tvoření se zúčastnilo 20 dětí spolu se svými rodiči, sourozenci a známými. Povídali jsme si o tradicích a slavení svátků jara.

Velikonoce v ZŠ Na rovině v České Třebové.

Děti vyráběly velikonoční zajíčky a kuřátka, hned v několika podobách. Někteří barvili vajíčka, druzí zase využili ubrousky a sáčky od čajů k tvoření jarních přáníček, kterými si mohou vyzdobit dům nebo obdarovat své blízké. Všem přejeme krásné svátky jara.

Chystají přednášku i dětské dílničky

Na co se můžete těšit v příštích týdnech a měsících? Na duben plánujeme přednášku na téma Autismus v rámci akce Modrý den. Celý měsíc duben budou dvakrát týdně probíhat pro malé děti montessori dílničky, kde mohou rodiče načerpat informace o výuce s montessori pomůckami a o škole. Ve škole Na rovině děti při práci na novém tématu vychází z brainstormingu – od toho, co děti vědí, se odvine navazující výuka. Práce na zadaném tématu směřuje k výstupu a jeho prezentaci. Cílem je osvojování dovedností pro celoživotní vzdělávání. V dílničkách je prostor na vaše dotazy a praktické ukázky nových metod. V červnu se můžete těšit na klaunský mezinárodní den dětí, který se při slunečném počasí uskuteční na školní zahradě.

Slávka Petrová,
ředitelka ZŠ Na rovině