Humanitární konvoj poveze do dva tisíce kilometrů vzdáleného Slavjansku mouku, střešní krytinu, fólii, lehátka, spací pytle, hygienické prostředky, nádobí, lékárničky nebo oblečení. Více než 110 tun české pomoci v hodnotě 975 000 korun bude potom desetitisícům nejpotřebnějších lidí distribuovat ukrajinský tým Člověka v tísni.
Kromě toho, že firma Isolit-Bravo zajišťuje bezplatnou dopravu, uspořádala také během února sbírku věcných darů. Ředitel firmy Kvido Štěpánek se v pátek Orlickému deníku svěřil, že ho solidarita místních lidí a organizací potěšila: „Sbírky se rozběhly pěkně, s jejich výnosem jsem velice spokojen. Ještě dnes očekávám dodávku ze školy v Letohradu a volali mi také z Litomyšle. Teď mám jen obavy, abychom to všechno naložili, protože dopředu jsme kapacitní omezení neměli."
Kvido Štěpánek potvrdil, že řidiči konvoje Tichá Orlice, kromě jediného, vyrazí ve stejné sestavě. V době příprav prý uvažoval nad tím, že by rád jel s nimi. „Abych tam jel jen jako doprovod, by ztrácelo smysl. Mohl bych jet i jako řidič, protože oprávnění mám, ale dokud to funguje tak, že jsou oni sami nadšení, tak jim dávám přednost, protože jsou to zkušení profesionálové, a já bych je mohl brzdit," přiznal.

Tři kamiony mouky

Dovezená pomoc zamíří do vesnic a měst v Doněcké a Luhanské oblasti na obou stranách bojové fronty. „Přes 72 tun mouky pomůže tisícům lidí, kterým rozdělujeme potravinové balíčky, 16 tun střešní krytiny zase pokryje desítky střech poničených boji. Fólie je teď na východní Ukrajině velmi žádaným zbožím, protože lidé s ní provizorně zakrývají vysklená okna. Montážní pěna pomůže při opravách domů," vyjmenoval koordinátor ukrajinských programů Člověka v tísni Vladislav Vik, který jede v konvoji opět jako doprovod.
Další konvoj podle jeho slov už na Ukrajinu velmi pravděpodobně pořádat nebudou, protože jídlo a materiální pomoc nakupují na místě. „Je to levnější a zároveň ušetříme za dopravu," řekl.