Budoucnost dvou mateřských škol (Nerudova a Pod Lesem) v městské části Hylváty je stále otevřená. Hygiena městu již nepovolila výjimky, které se týkaly především způsobu přípravy a vydávání jídla pro děti v těchto předškolních zařízeních, a žádá, aby nedostatky byly odstraněny. Do konce roku by pak ráda znala definitivní verzi řešení.

Diskutuje se o třech variantách

„V pátek jsem společně s šéfy odboru investic a odboru školství absolvoval jednání s ředitelkami obou školek, přítomna byla i zástupkyně hygieny. V současné době máme tři varianty řešení nastalé situace,“ prohlásil včera na jedné z pravidelných tiskových konferencí ústecké radnice místostarosta Luboš Bäuchel. První možností je podle jeho slov úprava výdejen jídla v obou školkách, což by stálo zhruba 200 tisíc korun, a dovážení hotových jídel z ústecké nemocnice nebo Základní školy Třebovská v Hylvátech. Jak ale dodal, touto variantou nejsou příliš nadšeny jak ředitelky školek, tak i rodiče, kteří se podle některých ohlasů obávají zhoršení kvality stravování dětí.

Druhou možností je úprava a dostavba obou mateřských škol tak, aby podmínky provozu z pohledu hygieny splňovaly. Podle jeho slov by si tato varianta vyžádala zhruba 5 milionů korun. Třetí alternativou je podle Luboše Bäuchela výstavba zcela nové mateřské školy. „Odbor investic již dostal úkol, aby hledal místo v Hylvátech, kde by se případně dala postavit. Ovšem výstavba představuje zhruba pětatřicet milionů korun a je samozřejmě otázka, jak tyto prostředky poskládat. Toto řešení by ale přivítaly obě ředitelky, obě se tak vyslovily,“ upřesnil Bäuchel.

Jak místostarosta dodal, vedení města se s hygienou dohodlo na tom, že do konce roku 2008 bude rozhodnuto, k jakému způsobu se rada, případně zastupitelstvo přiklání. „Věřím, že pak dostaneme zhruba další rok na to, abychom situaci řešili. V tuto chvíli mohu ujistit rodiče, že aktuálně nehrozí žádné zavírání mateřských škol. Řešení určitě najdeme,“ uzavřel.