Nadační fond Koloběh života ve spolupráci s městem uspořádal k připomenutí výročí republiky slavnost, na které se řada dnešních místních osobností včetně starosty představila v prvorepublikových kostýmech.

Na náměstí se celé odpoledne střídala hudba, tanec a módní přehlídky. Kromě Jablonských Docentů zahrál písně Osvobozeného divadla kytarový virtuoz Matěj Rak a swingoval králický Mifoband, tancovaly ženy z České besedy a ukázku swingového tance lindy hop předvedli Lída Holásková a Jan Jeník. Vyvrcholením programu byl příjezd prezidenta Masaryka v kočáře a módní přehlídka, na níž se podílely desítky Jabloňáků. Nechali se nalíčit a obléci do garderoby ze začátků republiky. „Vše bylo prací dobrovolníků v čele s Hanou Matyášovou, která podle dobových pramenů a originálních kousků ušila většinu oděvů. Těší mě, že se našlo takové množství lidí, kteří si myšlenku pospolitosti, sousedské oslavy republiky i vzájemné pomoci vzali za svou,“ řekla jedna z organizátorek Radka Nepustilová.

Celá akce byla zároveň představením Koloběhu života, což je nadační fond založený v letošním roce v Jablonném pro občany Jablonného a okolí. Jeho cílem je poskytnout okamžitou pomoc osobám v náhlé nouzi, kterou si samy nezavinily, a obecně pomoc v sociálních a zdravotních problémech i jiných nenadálých životních situacích. Zájemci o činnost fondu nebo pomoc najdou více informací na internetové stránce kolobehzivota.cz.