Jeho výtěžek byl každoročně věnován na dobročinné účely. Letos se škola rozhodla, že koupí dárek svým dětem.
Jak prozradila učitelka Dagmar Hepnarová, dětem z prvního stupně zpříjemní čas strávený ve škole některý z herních prvků: „Podle výše výtěžku se bude rozhodovat například mezi padákem do tělocvičny, velikými piškvorkami nebo gumovým boxovacím pytlem,“ podotkla. Výše výtěžku se každoročně pohybuje kolem sedmi tisíc korun.
Vánoční jarmark je letos výjimečný tím, že se zaměřuje na betlémy. K vidění jsou práce z různých materiálů, mj. betlémy papírové, keramické, skleněné, z přírodních materiálů. Nabízené výrobky vytvořily děti z prvního stupně, buď doma s rodiči nebo společně ve škole. Lidé z Lanškrouna a okolí mají možnost si na jarmarku koupit například náušnice, papírové anděly nebo dekorační stromečky a další drobnosti s vánoční tematikou. Dnes od 10 hodin také vystoupí pěvecký sbor Klíček, v němž působí žáci školy.
Jak podotkla ředitelka ZŠ Monika Dušková, jarmark už škola pořádá řadu let. „Kdysi jsme uspořádali výstavku výrobků dětí, která byla spojená s koncertem pro rodiče. Ti projevili zájem si některé výrobky koupit, a tak vznikl nápad pořádat jarmark. Utržené peníze jsme vždy věnovali na charitativní činnost, například dětskému domovu, psímu útulku. Šest let jsme platili školní docházku holčičce z Peru,“ dodala. Pedagogové už také budou přemýšlet, jaké téma bude mít jarmark v příštím roce a kam poputuje výtěžek.