Předpokládá se, že hřiště bude tvořit 15 herních prvků (jejich podobu znázorňuje vizualizace, podle sdělení radnice však rozmístění prvků může ještě doznat určitých změn).

„Zvažovali jsme, zda hřiště oplocovat či ne a rozhodli jsme se, že bude otevřené. Když bude chtít někdo na hřišti něco zničit, žádné oplocení mu v tom stejně nezabrání,“ konstatoval starosta města Martin Košťál. Hřiště přijde na zhruba 1,5 milionu korun. Práce mají začít na začátku září a dokončeny mají být na podzim. Nové místo ke hraní a zábavě rodiny s dětmi v Lanškrouně velmi uvítají.

Lanškrounské mateřské centrum v rámci kampaně „Dětská hřiště dnes a příště“ monitorovalo před třemi lety situaci ve městě. Anketou zjistilo, že nejvíce využívané je dětské hřiště Na Střelnici, pro některé rodiny je však daleko. Oslovení rodiče se domnívali, že dětských hřišť je ve městě málo a nejvíc jim podobné zařízení scházelo právě na sídlišti Dvorské Lány. Během úprav na sídlišti budou také postaveny nové chodníky ze zámkové dlažby a přibudou nová parkovací místa.