Jednu z nejtěžších a zároveň nejoblíbenějších soutěží v republice už popáté uspořádal HZS Pardubického kraje, územní odbor Ústí nad Orlicí. „Ve stadiu příprav a jednání je možnost pořádat na Andrlově Chlumu příští rok mistrovství ČR v této disciplíně," prozradil Orlickému deníku Roman Studený, ředitel územního odboru Ústí nad Orlicí.
Na pět desítek hasičů čekaly tradiční disciplíny: běh s nezavodněným vedením s proudnicemi na 50 metrů, 60 úderů do hammer boxu, překonání bariéry, transport figuríny vážící 80 kg a dvou dvacetikilových barelů a na závěr samozřejmě výstup na rozhlednu, tedy zdolání 183 schodů. To vše v kompletním zásahovém obleku, dýchacím přístrojem na zádech a maskou na obličeji.
Kategorii do 40 let ovládli hasiči z HZS Ústí nad Orlicí: Lukáš Novák, Jiří Mikulecký a Tomáš Lehký. Ti se vyznačují vzájemnou podporou. „Podpora ze strany druhých při závodě je strašně důležitá, protože ten, kdo závodníka doprovází, má přehled o časech a může na něj houknout, aby ještě přidal," dodal k tomu Ladislav Mikulecký, který,  stejně jako jeho dvojče Jiří, také závodil. Kategorii nad 40 let ovládl Daniel Kouřil z HZS SŽDC Česká Třebová s časem 179,74 s. Mezi dobrovolnými hasiči byl nejlepší Václav Janů z JSDH Babice s časem 179,19 s.  (miš, vh)