„Ve většině sociálních zařízení pečujících o seniory či hendikepované je vozový park ve velmi špatném technickém stavu a vozidla neodpovídají standardům pro přepravu nemocných. Tato zařízení pak mohou získat nové auto jen prostřednictvím charity či sponzorství, což ale nepřichází každý den. Proto jsme se rozhodli vzít situaci do svých rukou a nějak pomoci těm, kteří to skutečně potřebují,“ konstatoval jednatel společnosti Kompakt Martin Káninský.

20
Projekt v České republice funguje už dvacet let. Za tu dobu Kompakt předal stovky vozidel. Zařízení pro seniory získalo v celkovém pořadí již 766. automobil.

Díky projektu Sociální automobil získala mýtská Naděje už druhé auto. Zařízení se snaží, aby klienti prožívali důstojné stáří, zůstávali přirozenou součástí místní komunity a stále objevovali drobné radosti.

Doprava k lékaři

„Automobil v našem zařízení potřebujeme především pro přepravu klientů k lékaři, ale i pro další aktivity. Doposud jsme měli možnost využívat náš první vůz, který jsme v rámci projektu obdrželi. Ten však bylo již nutné obměnit, proto jsme moc vděčni za to, že se to opět podařilo právě touto cestou,“ uvedl oblastní ředitel pobočky Naděje ve Vysokém Mýtě Milan Nádvorník. Na financování vozidla se podílelo asi 44 subjektů napříč obory od velkých firem až po nejmenší jednotlivce z místních obyvatel i přilehlého okolí. Projekt zaštiťuje poděbradská reklamní agentura Kompakt, která se v projektu inspirovala jeho fungováním v evropských městech.