Pod akcí je tradičně podepsán spolek NEKOŘala (Nekoř-alá spolek pro zachování tradic), který letos navíc připravil jízdu zručnosti i pro děti, které soutěžily na kolech i v traktůrcích.

V kategorii „samodoma“ rozdělené do tří podkategorií (do tisíce cm3, nad tisíc cm3 a bez volantu) soutěžilo sedm strojů. Diváky pobavil například Tomáš Tauchmann mladší ve svém „Miminku“, který cestou několikrát ze svého stroje vypadl, obdiv vzbuzoval i „Plecholet“ Karla Málka. Místní vtipálek před dvěma lety vymýšlel, čím na traktoriádě zaujme. „Když nemám traktor, tak jsem aspoň rozpůlil auto,“ ukazoval se smíchem na polovinu svého Fiatu, na který k původně bílé barvě přimaloval ze zbytků černé barvy a nikdo mu ani přes název na kapotě neřekl jinak než Zebra.

Karel Málek nakonec skončil třetí, kategorii nad tisíc cm3 vyhrál Tomáš Tauchmann starší se svým strojem Isam Brutus. V nižší kategorii zvítězil Zdeněk Vacek se samohybem, druhý byl Jiří Novotný s Čáryfukem a v kategorii bez volantu hrdě bojoval Michal Novotný, který svůj stroj nazval Fréza Neposlucha. V kategorii profi se představily čtyři stroje.

„Chci poděkovat všem spolupracovníkům a příznivcům spolku za pomoc s organizací, dobrovolným hasičům z Nekoře za poskytnutí zázemí, všem návštěvníkům, že je počasí neodradilo a především závodníkům, kteří letošní čtvrtý ročník hrdinsky odjeli ve svých strojích i mimo ně,“ vzkázal Filip Mikyska ze spolku NEKOŘala.