„Požádal nás starosta Michal Kortyš, abychom se zapojili do programu slavnosti a uspořádali na zámeckém nádvoří výstavu veteránů. Lidem předvedeme auta a motorky vyrobené do roku 1960," uvedl Jiří Flídr z Veterán klubu Litomyšl. U zámku budou moci lidé obdivovat také historické bicykly a děti potěší šlapací autíčka, která jsou napodobeninou velkých vozů. „Počítáme, že na přehlídce bude více než šedesát automobilů. Dorazí na sto posádek. Máme mimo jiné přislíbené, že z Brna přijede i historický Rolls Royce. Populární jsou malá autíčka pro děti, která byla k vidění i na Lázních ducha," dodal Jiří Flídr.
Velkým lákadlem neděle bude rozhodně krasavec z muzea ve Vysokém Mýtě, a to Aero 50 Dynamik. „Na nádvoří zaparkuje i zmenšenina tohoto unikátu. Malé autíčko vyrobil Josef Sodomka pro svého syna," podotkl Jiří Flídr. Aero 50 Dynamik je jedním ze dvou dochovaných kusů na celém světě. Druhý vůz se nachází v Kalifornii.
Přehlídka historických strojů se uskuteční na zámeckém nádvoří v neděli 14. září od 8 hodin ráno až do pozdního odpoledne. Pořadatelé slibují, že se bude na co dívat!