V úterý ráno v 5.35 hodin došlo na trati mezi Ústím nad Orlicí a Brandýsem k poškození trakčního vedení. V mrazivém ránu tak lidé cestující do práce museli místo do osobních vlaků do náhradních autobusů přistavených u staničních budov. Správa železniční dopravní cesty závadu odstranila v 11.25 hodin. Poté se okamžitě začalo jezdit po obou kolejích.

Přišly i perné chvíle

Dálková doprava dopoledne jezdila jednokolejně, zpoždění vlaků dosahovala pár desítek minut. „Všechny osobní vlaky jsme převedli do náhradní autobusové dopravy, která jezdila obousměrně mezi Ústím a Chocní. Nebyla obsluhována zastávka Bezpráví,“ informoval včera o rychlém řešení situace Michal Štěpán, ředitel Krajského centra osobní dopravy.

Ačkoli se České dráhy snažily situaci rychle řešit, cestující zažívali i perné chvilky, jako například žena, jež denně dojíždí z Chocně do zaměstnání v Rychnově nad Kněžnou. „V Chocni nastal po půl osmé naprostý zmatek. Například na třetím nástupišti stály tři vlaky – jeden na Hradec, druhý na Třebovou a ještě jeden vlak. Visel tam ale jen jeden nápis a nikdo nevěděl, kam který vlak jede. Cestující nastupovali a zase vystupovali, nikdo nedovedl podat informace. Byl tam tradiční bordel a zmatek,“ uvedla rozčilená žena.