Ačkoli to ještě pár dnů před vypuknutím her vypadalo, že sněhové podmínky v letošním roce nebudou ideální, nakonec vše dobře dopadlo a hry se mohly uskutečnit v obvyklém standardu. To bylo důležité mimo jiné i proto, že letošní závody byly nominační pro Světové zimní hry speciálních olympiád, které se budou konat v příštím roce v Jižní Koreji. Her se zúčastnilo více než 300 sportovců ze zhruba 40 sportovních klubů republiky.
Jak se dařilo sportovcům ze Žampachu, popisuje Jaromír Fabián, vedoucí žampašské výpravy: „Oproti minulým rokům jsme udělali několik změn v sestavě a dostali tak do týmu úplné nováčky, což je jistě potřeba. Ale chybělo nám i trošku toho sportovního štěstí. Výsledek byl nakonec takový, že jsme z deseti nominačních závodů přivezli jednu zlatou a jednu bronzovou medaili a několik čtvrtých míst. No, a protože pro Světové hry se losuje pouze z medailových pozic, naše šance byla minimální.“
Žampašští sportovci však mají s reprezentací Sportovního klubu Radost Žampach i České republiky bohaté zkušenosti. V loňském roce to byla například účast na Světových hrách v Řecku, před lety pak měli zastoupení na Zimních hrách na Aljašce. „Samozřejmě i zde platí, že není důležité vyhrát a jak jsem zmínil, snad máme do příštích let vybráno i té sportovní smůly,“ dodává Jaromír Fabián.
Her se zúčastnili také uživatelé Stacionáře Ústí nad Orlicí. Někteří z nich stáli na stupních vítězů, jiní zase zlepšili své časy,takže se dostali do vyšší výkonnostní skupiny. Výsledky Ústeckých: P. Tejkl 1. místo běh na 50 m a 3. místo běh na 100 m; M. Mareš 2. místo na 500 m a 3. místo na 1000 m; M. Hamřík 8. místo na 500 m a 2. místo na 1000 m; N. Harapátová 4. místo na 100 m a 6. místo na 50 m; M. Bartošová 4. místo na 500 m a 6. místo na 1000 m; J. Čermáková 4. místo na 500 m.

(re)