V Dolní Moravě se v pátek rozjela sjezdovka Kamila, o víkendu se přidají sjezdovky Slamník, B-čko, U Slona. V provozu budou všechny lanovky a vleky. Lyžaře obslouží místní skibus. V sobotu se k lyžařům přidají běžci. Uskuteční se Běh do oblak. Běžce čeká 2500 metrů délky a 430 metrů převýšení od hotelu Vista až na Stezku v oblacích.

Skicentrum Říčky v pátek otevřelo červenou a modrou sjezdovku, na kterých leží 50 až 80 cm převážně technického sněhu. Na své si tam přijdou i děti, pro které je na Bobíkově výcvikové louce připraven pohyblivý pás, kolotoč a další veselé výukové komponenty.

Lyžařská sezona začne v sobotu na Bukové hoře. „Prozatím budeme v provozu na straně Červené Vody a další víkend chceme otevřít Třebovskou dvojku na straně Čenkovic. Od soboty tedy pojede naše páteřní a druhá nejdelší sjezdovka Mlýnická," informují z resortu.

Menší střediska v nižších polohách se soustředí na výrobu technického sněhu. Pracují na tom na českotřebovském Pekláku, ale i v Poličce a Hamrech u Bystrého. „Výroba sněhu je v plném proudu. Na sjezdovce v tuto chvíli leží třicet centimetrů sněhu," sdělil předseda poličského lyžařského oddílu Zdeněk Klanic. Jakékoliv mrazivé počasí znamená, že se pokrývka bude zvyšovat. Poma by se měla rozjet na vánoční svátky. V Hamrech u Bystrého leží na sjezdovce minimum sněhu. Provozovatelé sjezdovky však mají v zásobě až pětimetrové hromady. Prozatím čekají na příznivé počasí, aby je mohli rozhrnout. Zároveň vyrábí další umělý sníh. Po několika letech by chtěli zahájit provoz o Vánocích. „Máme v plánu také zorganizovat lyžařské závody pro děti," prozradil člen Lyžařského klubu Bystré Oldřich Janoušek.

(miš, pš)