Tisková zpráva Pardubického kraje

Pardubický kraj rozdělil na podporu venkovských obchodů dalších 3,8 milionu korun. Rozhodli o tom krajští radní na svém posledním zasedání. Zmíněné prostředky získal kraj prostřednictvím dotačního programu Obchůdek 2021+, který vyhlašuje Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR.

Cílem programu je podpora udržení provozu maloobchodu v obcích do jednoho tisíce obyvatel.

V Ústí nad Orlicí se otevřela automatizovaná prodejna.
V noci pro pivo, v neděli pro snídani. V Ústí mají nonstop obchod bez prodavače

„A dále pak v místních částech, které mají též maximálně tisíc obyvatel, ale zároveň jsou součástí obcí do 3 000 obyvatel. Podmínkou také je, že se ve zmíněném území nachází maximálně jedna maloobchodní prodejna s převahou potravin a nápojů. Dotace v jednotlivém případě tak může činit nejvýše 130 000 Kč na prodejnu. V letošním roce jsme zaregistrovali celkem 67 žádostí za téměř 8,5 milionu korun. Potřebné náležitosti programu přitom splnily všechny žádosti. Vzhledem k jejich počtu a dané finanční alokaci jsme se tedy rozhodli pro rovnoměrné rozdělení podpory mezi všechny oprávněné žadatele,“ vysvětlil radní pro venkov, zemědělství a životní prostředí Miroslav Krčil.

V případě Pardubického kraje je ministerský program doplňkem krajského dotačního titulu na podporu venkovských obchodů v rámci Programu obnovy venkova. „Přímo z našeho krajského programu podpoříme letos venkovské obchody s nabídkou regionálních produktů více než devíti miliony korun. Podpora maloobchodu na venkově tak bude pro letošek činit na území kraje zhruba 13 milionů korun,“ dodal hejtman Martin Netolický.