První zájemce vyveze po dlouhé koronavirové pauze lanovka na Sněžník už v pátek v 10:00. Jediným potencionálním problémem, který by rodinný výlet o víkendu mohlo překazit je podle ředitele marketingu horského resortu Tomáše Drápala proměnlivé počasí. V květnu lanovka pojede od pátku do do neděle v čase 10:00–17:00. Od června budou pracovníci areálu lanovku spouštět každý den.

Už minulý víkend se lidé díky slunnému počasí vydali za turistikou na Dolní Moravu. Podle ředitele marketingu resortu Tomáše Drápala bylo v obci živo. „Cílem byla především Stezka v oblacích, Mamutí horská dráha a otevřené dětské zážitkové parky,“ vysvětlil. Lidé navíc využili možnost půjčit si kolo v nové půjčovně a vyrazili také za cykloturistikou. „Je opravdu vidět, že se situace konečně dostává do normálu a lidé konečně mohou vyjet na hory se zhluboka nadechnout,“ dodal Drápala.

Resort v budoucnu počítá s vybudováním dalších atrakcí, mezi kterými je například visutý most, který povede vysoko nad údolím. Ředitel resortu však upozorňuje, že tento projekt je prozatím v jednání. „Most je ve fázi úvah a příprav a v tuto chvíli je předčasné se o tomto projektu bavit v konkrétnějších souvislostech,“ objasnil pro Deník ředitel resortu Martin Palán. K podobným atrakcím se staví spíše skepticky zastupitelstvo obce. „Tato atrakce je v územním plánu vyznačena dlouho, snad ještě před Stezkou v oblacích. Dnes bychom se k takové věci stavěli jinak a s daleko větší opatrností,“ vysvětlil Novák s tím, že zmíněná stezka přivedla do obce mnoho jednodenních turistů, kteří dlouhodobě zatěžují dopravní situaci.