V pátek se otevřou všechny kostely a modlitebny ve městě. Na uspořádání první českotřebovské Noci kostelů participovaly všechny církve. „Rozhodli jsme se, že do toho jdeme společně. Iniciovali jsme dokonce vznik skládačky s programem,“ uvedl děkan Miloš Kolovratník. Kromě poznání kostela a vysvětlení, proč se v kostele sundávají čepice nebo nepliveme na zem, v programu zaujme koncert učitelů základní umělecké školy doplněný o scénický tanec s názvem Modlitba.
Otevřeny budou tyto kostely a modlitebny ve farnosti: kostel sv. Jakuba, kostel Českobratrské církve evangelické, modlitebna CČSH, církve bratrské, církve adventistů sedmého dne, kostel sv. Prokopa v Dlouhé Třebové a sv. Maří Magdalény v Řetové.

Cukrárna na děkanství

Při Noci kostelů nebude nouze ani o další zajímavosti. Důkazem je římskokatolická farnost v Ústí nad Orlicí. Ta Noc kostelů osladí. Od 20 do 23 hodin se budou na děkanství prodávat cukrářské speciality, jako jsou hrušky v karamelu s ořechy, vanilkovou zmrzlinou a horkými lesními plody, český trhanec s jablky a skořicí nebo staročeská jablka v županu. Chybět nebude výborná káva, mléčné koktejly a moravská vína.