Setkání chovatelů předvádějících svůj chovný materiál se z původní sešlosti pro některé zasvěcené rozrostla postupně na přehlídku zvířat a předvedení úspěchů chovatelů z hodně širokého okolí. Letošní výstava se uskuteční 28. a 29. srpna, potrvá po oba dny od osmi hodin ráno do pozdního odpoledne v chovatelském areálu „Na brodě“. Součástí dvoudenní akce se nestane jen předvádění živočichů.

Program rozšíří čtvrtý ročník výstavy modelů (automobilní techniky, vláčků, letadel a lodí) a podruhé expozice pojmenovaná „Blafání stabiláků“: půjde o přehlídku stabilních motorů (využívaných na venkově a v zemědělství) a starých zemědělských strojů. Zpestření bezpochyby obstarají ukázky novinky mezi chovateli „Králičí hop“, ale i ukázky výcviku psů pro práci v pastevectví a při zábavě.

Pro malé návštěvníky se otevře dětské hřiště s výběrem drobných zábav a atrakcí. Do vesnice bude po dva dny obtížný přístup, neboť vozidla návštěvníků výstavy pokaždé zaplňují obě příjezdové silnice a jakékoliv místo vhodné pro parkování.

(jko)