Na projekt Adopce na dálku se vybralo celkem 77 929 korun. Vybraným dětem pomohou dosáhnout vzdělání, aniž by musely opustit rodinu a prostředí, v němž žijí. Roční náklady na studium jednoho školáka činí pět tisíc korun. „Ze sbírky bylo šedesát tisíc korun použito na zaplacení dalšího roku studia pro dvanáct dětí z oblasti Belgaum a Bangalore, které letohradská farnost ve spolupráci s Oblastní charitou a dalšími jednotlivci podporuje. Zbývajících 17 929 korun bylo zasláno jako jednorázový příspěvek pro čtyři děti z projektu, které jsou nyní v desáté třídě a momentálně nemají dárce," uvedla za organizátory sbírky Iva Marková.

Organizátoři koncem loňského roku obdrželi od podporovaných dětí vánoční pozdravy, ve kterých vyjadřují svoji vděčnost za to, že díky dárcům z Čech mohou chodit do školy.

Do projektu jsou vybírány děti z nejchudších oblastí na jihozápadě Indie. Životní podmínky lidí ve vesnicích jsou tam velmi žalostné, rodiče nejsou schopni zajistit vzdělání svých dětí, ty musí pracovat.

„Vzdělání jim umožní sehnat v budoucnu kvalifikovanou práci. Internátní škola, která byla vybudována díky českým dárcům, poskytuje dětem kvalitní vzdělání. Dětem, které nemají rodiče, se stala domovem, získají zde kamarády, mají možnost lékařské péče. Pět tisíc korun ročně tak může zásadně změnit život jednoho dítěte v Indii," dodala Marková.