Celkové náklady této etapy dosáhnou více než osmi milionů korun, Mýto na stavbu získalo příspěvek Státního fondu dopravní infrastruktury. Otevřena by mohla být koncem května, uvedl starosta Vysokého Mýta František Jiraský (Nestraníci).

K úplnému propojení obou měst zbývá Litomyšli postavit úsek z lokality V Lukách do Cerekvice nad Loučnou, kde se dosud nepodařilo vyřešit pozemkové záležitosti.

„Vylepšíme povrch stezky, která v lokalitě Pekla dosud vede po šotolině, aby se tam dalo jezdit za každého počasí," uvedl Jiraský. Mýto již vybudovalo část cyklostezky kolem letiště směrem na Hrušovou, v budoucnu bude muset ještě dořešit její napojení ve městě u Teska. Chce také instalovat lavičky a postavit altánek na posezení.

Litomyšl postupně vybudovala svou část cyklostezky přes Nedošín a Tržek do lokality V Lukách, kde narazila na neochotu vlastníka prodat potřebné pozemky. „Letos to do Cerekvice nedokončíme, problémy máme i s možnou změnou trasy. Stezka je ale provozuschopná už dnes, lidé mohou z lokality V Lukách po asfaltce sjet do Nových Sídel, odkud vede silnička do kilometr vzdálené Cerekvice," řekl starosta Litomyšle Radomil Kašpar (KDU-ČSL). Litomyšl musí příští rok ještě zajistit napojení města na začátek stezky, kde je zatím jen vyšlapaná cesta. Cyklostezku města připravují už pět let.