„Snažíme se připomenout pestrost jejího výrobního programu a zdůraznit její značný význam pro průmyslový rozvoj našeho regionu," vysvětlil zastupující ředitel muzea Radim Urbánek důvody, proč se pro expozici jednoho z nejvýznamnějších výrobců hasičské techniky v českých zemích rozhodli.

STŘÍKAČKY I SEKAČKA

Expozice bude sice menší, nabídne však řadu zajímavostí. Umístěna bude ve dvoře muzea a představí část produkce Stratílkovy firmy: motorové stříkačky, sekačky. Velkoformátové panely budou informovat o historii továrny.

Expozice bude slavnostně otevřena v úterý 4. října v 16 hodin. „Návštěvníci se mohou těšit na ukázku činnosti motorové dvoukolové stříkačky a věříme, že dokonce i starší ruční stříkačky tažené koňmi," nastínil Radim Urbánek a dodal, že účast přislíbil i vnuk zakladatele Vlastimil Stratílek. Návštěvníci budou svědky malého setkání hasičských stříkaček, o které dodnes řada sborů dobrovolných hasičů pečuje, a chybět nebude ani zcela nový sbírkový přírůstek: přívěsný vozík pro přenosnou motorovou hasičskou stříkačku.

(jan, tz)