„Po tomto období počítáme zhruba dva měsíce na instalaci expozic, ateliérů, modelů, vitrín a samozřejmě jejich naplnění. Finále se uskuteční poslední sobotu v měsíci září, kdy by mělo být muzeum otevřeno," dodal Karel Švercl.
Koncepci muzea Orlickému deníku už dříve představila jeho ředitelka Jana Voleská: „Naší vizí je expozice pojednávající o cestách, která by představila železnici jako fenomén, který ovlivnil Českou Třebovou, Františka Formánka, význačného českotřebovského rodáka, a jeho aviatické pokusy a dále unikátní vozítko Velorex. Bonbonkem bude představení vodního kanálu Dunaj – Odra – Labe. Expozice by měla být moderní a interaktivní, aby byl návštěvník vtažen do děje, mohl si něco vyzkoušet nebo zažít."
Na dvoře muzea bude umístěna dílna bratrů Stránských, kde se zrodil Velorex.
Své slovo pracovníci muzea dodrží, návštěvníci se mohou těšit například na dílnu bratrů Stránských (na snímku ji představuje Karel Švercl), v níž se zrodil Velorex, na vybavené vlakové kupé nebo modelovou železnici. Ve dvou objektech bude prostor pro stálou expozici, výstavní prostory a také badatelnu s knihovnou.