Po vynucené přestávce se muzeum vrací ve velkém stylu a navazuje na úspěšnou výstavu stavebnice Merkur další výstavou určenou hlavně dětem. V obou patrech Hernychovy vily se návštěvnici budou potkávat s kašpárky, čerty, vodníky, princeznami a dalšími tradičními, ale i neobvyklými pohádkovými postavami. „Přestože jsme i v době uzavření muzea s našimi příznivci díky sociálním sítím kontakt neztratili, těšíme se na osobní setkání. I proto otevíráme hned, jak je to možné, tedy značně netradičně v pondělí“, uvádí ředitel muzea Radim Urbánek.

Většinu exponátů dodalo Muzeum hraček – Rychnov nad Kněžnou. Bohatě je na výstavě zastoupen fenomén tzv. rodinných loutkových divadel. Nejvíce těchto stolních divadel pochází z 1. poloviny 20. století, ale k vidění jsou i kousky z konce 19. století. „Bohužel jsme hygienickými nařízeními omezeni, co se využití interaktivních prvků týká, i tak má ale tato nádherná výstavu co nabídnout“, doplňuje muzejní pedagožka a kurátorka výstavy Dana Morávková.

V rámci doprovodného programu výstavy mají pracovníci muzea připraveno několik akcí. Bude-li vývoj situace pozitivní, pokusí se muzeum co nejvíce z těchto akcí uspořádat.

Václav Novák