Při internetové akci, která potrvá až do Tří králů, si budou micky přát krmení, pelíšky, léky, nebo třeba rovnou nové domovy. Každé kočce bude možné koupit jeden dárek a zároveň virtuálně naplnit její misku – tedy přispět na krmení a stelivo na měsíc pobytu v útulku. Podpořit budete moci i jeden velký projekt od každého útulku. Každý dárce dostane po konci akce fotografii „své" kočky s dárkem.
Do akce se poprvé zapojil choceňský útulek Mňau SOS. Na pomoc druhých čekají třeba Kulíšek, Toníček nebo Rexinka, celkem dvě desítky kočiček. „Výsledky akce jsou rok od roku lepší. Doufám, že i letos budou lidé vstřícní," říká provozovatelka útulku Jarmila Tauberová.
Akce „Strom splněných kočičích přání" má za cíl podpořit organizace pečující o opuštěné kočky a pomoci tak uhradit výdaje na krmivo, léčbu a veterinární péči. Na stránce www.kociciprani.cz naleznete profily jednotlivých koček a jejich přání. Pořadatelem je občanské sdružení Devět životů, veškerou práci kolem akce vykonávají její členové a jedna dobrovolnice zdarma, takže opravdu každá koruna jde tam, kde je potřeba – tedy kočkám. (tz, miš)