„Rozhodnutí stavebního úřadu v Holicích je pravomocné. Stavební úřad by měl v tuto chvíli provést takzvanou předexekuční výzvu k odstranění neoprávněného užívání, v případě, že to nebude společností učiněno, měl by pravděpodobně zahájit exekutivní vyklizení těchto nemovitostí," uvedl včera vedoucí odboru majetkového a stavebního řádu pardubického krajského úřadu Michal Votřel.

Na možnosti exekuce nic nemění skutečnost, zda se majitel skladu Martin Rudolf proti verdiktu soudu odvolá či nikoliv. Votřel odhadl, že sklad by mohl být vyklizen do tří měsíců.

Osobní válka? Právní bitva mezi majitelem slatinského muničáku a pardubickým hejtmanstvím vypadá trochu i jako osobní spor majitele skladu Martina Rudolfa a hejtmana Martina Netolického. Navzájem se častují nevybíravými výroky, Rudolf dokonce na internetových stránkách svého obchodu se zbraněmi vyvěšuje fotomontáže s ironickými posměšky hejtmanovi (např. obrázek výše). Osobní rozměr konfliktu hejtman odmítá, na druhé straně však kvůli Rudolfovi včera svolal tiskovou konferenci. Není vyloučené, že kvůli podjatosti krajského úřadu celé správní řízení převezme jiný úřad.

Společnost Multiagro vyrábí civilní střelivo a obchoduje se zbraněmi a municí. K těmto účelům má v bývalém zemědělském areálu ve Slatině u Vysokého Mýta zkolaudovány tři objekty, jeden slouží původnímu účelu a jedna budova je v ruinách. Pět skladů ale firma pro uložení zbraní, střeliva a munice zkolaudováno nemá, využívat se smějí pouze pro zemědělské účely. Stavební úřad před časem při kontrole zjistil, že z pěti prověřovaných objektů byl jeden zcela vyklizen, ve čtyřech se ale neoprávněně dál skladují zbraně a střelivo. Mimo jiné zde byl nalezen i semtex.

„Není možné, aby v areálu, který sloužil jako zemědělské družstvo a je pro tyto účely zkolaudován, byla uchovávána munice a zbraně. Tady hájím veřejný zájem, zde nejde o nějaký osobní spor Martin Netolický versus Martin Rudolf," prohlásil hejtman kraje Martin Netolický.

V každém případě už Rudolf a Netolický mezi sebou šermují hrozbami žalob. Začal to Rudolf, když po hejtmanovi chce zaplacení 1,8 milionu korun jako odškodné svým firmám za poškození jejich dobré pověsti. Toho se měl hejtman dopustit výroky o „gaunerech", kterými Rudolfa počastoval. Hejtman mu už promptně vzkázal, že on sám ani hejtmanství nic platit nebude. „Mohu Vám zodpovědně sdělit, že co do důvodů, rozsahu i její výše odmítám Vaši žádost naplnit," reagoval Netolický.

(kim)