„Pokud to firma nesplní, dojde na exekutivní vyklizení, asi policií," řekl vedoucí odboru majetkového a stavebního řádu pardubického hejtmanství Michal Votřel.

Firma Multiagro se zabývá výrobou civilního střeliva a obchodem se zbraněmi a střelivem. K tomu má zkolaudovány dva objekty, dva objekty nevyužívá a osm budov nemá zkolaudováno pro uložení zbraní, střeliva a munice, ale jen pro zemědělské účely.

Podle majitele firmy Martina Rudolfa u něj kontrola ze stavebního úřadu ještě nebyla. Také tvrdí, že nic vyklízet nemá a že čeká na schválení změny užívání skladů na vojenský materiál. „Chybí mi ještě razítko od hasičů. Prakticky to bylo hotové už loni, jen teď jsme posunuli požární čidla a doplnili hydranty," řekl.

Po kontrolách policie od února ze skladu odvezla osm nákladních aut zbrojního materiálu a případ vyšetřuje pro podezření z nedovoleného ozbrojování a obecného ohrožení z nedbalosti. Podle Rudolfa zabavila asi 20 tun, konkrétně ženijní náloživo, jehož součástí je semtex, bleskovice a ženijní táhlé nálože.

(čtk, zr)