„Děvčata budou připravovat občerstvení. Napečou pro účastníky závodu muffiny, uvaří bramborovou polévku i čaj. I kluci pak budou dohlížet na jednotlivých stanovištích, kde budou závodníci plnit různorodé disciplíny jako je určování turistických značek, vázání uzlů a jiné úkoly,“ sdělila za organizátory Kateřina Medková. Již pod dozorem nebude chybět ani střelba ze vzduchovky.

Závod se uskuteční od 14.30 hodin v místě zvaném U Červené skály. V cíli budou čekat malé účastníky sladké odměny a již zmiňované občerstvení, malé výtvarné dílny a malování na obličej od Růženy Haukové

Děti se rozhodly, že celý výtěžek z akce věnují svým kamarádům, jimž život znesnadňuje porucha autistického spektra a kteří vyhledávají pomoc v Rodinném integračním centru v Lanškrouně. „Naše děti vědí, že měsíc duben je věnovaný autismu. Těší se na velkou účast, aby bylo penízků hodně. Jsou rádi, že se budou bavit a zároveň pomáhat,“ doplnila předseda TJ Sokol Výprachtice Jiří Kulhánek.

O výprachtickém Sokole
Každé pondělí je florbal pod vedením Petra Tomišky a Milana Chládka pro asi dvacítku dětí. V úterý sokolovnu mají pro sebe roztleskávačky mladší (1. až 5. Třída). Kromě toho zde mají i roztleskávače (8. a 9. třída). Kroužek vede Kateřina Medková s dcerou a Růženou Haukovou. Ve čtvrtek je cvičení malých děti s maminkami pod vedením Lenky Skalické. Po nich trénují malí fotbalisté a ty vede Jiří a Kamil Hegerovi. Jde o 12 hráčů. A v pátek je dvou hodinový trénink volejbalistu a volejbalistek. Pod vedením Dana Vávry a pravidelně potěší necelou dvacítku dětí. Konají se zde i další akce. Například letos pro děti D. Vávra a P. Tomiška pořádali už dvě NERF bitvy.