V Praze má víc příležitostí

„Zpěv mě stále baví a budu v něm pokračovat, ale chci se vzdělávat také v jiném oboru," odpovídá talentovaná zpěvačka zcela prozaicky, proč nestuduje pěveckou školu či konzervatoř. „Odchodem do Prahy mám více příležitostí se účastnit různých konkurzů, nabídek a rozhovorů," uvedla. Jednou z událostí bylo lednové vystoupení na galavečeru ke 125. výročí Akademie věd, který uváděl Marek Eben. Veronika zpívala jednu písničku. Záznam pořadu z 24. ledna je k vidění v archivu České televize.
Naživo se Veronika Mertová představí při letošním udílení divadelních cen Thalie. Tuto prestižní událost bude uvádět v přímém přenosu společně s režisérem, hercem a scénáristou Antonínem Procházkou, a to v sobotu 26. března od 20 hodin na ČT2.
„S radostí jsem souhlasila. Je to pro mě výzva, zkušenost, ale zároveň velká zodpovědnost zvládnout moderování v přímém přenosu," říká s nadšením Veronika, která v letošním roce oslaví své sedmnácté narozeniny. (rm)

Co možná nevíteVeronika Mertová (*1999) se narodila ve znamení Vah a její přezdívkou je Verr. Momentálně studuje v Praze Střední odbornou školu pro administrativu Evropské unie a rolí Středy v muzikálu The Addams Family si splnila sen. Její starší sestra Aneta bydlí též v Praze a studuje konzervatoř.