Očekávání bylo už díky názvům veliké, vždyť se vařila babí šavle, hovězí bota i mrtvý ježíšek. V nabídce byl i hejtmanský guláš, na jehož přípravě se podílel hejtman Martin Netolický. Odborná a laická porota nehodnotila jen guláše, ale i kynuté buchty nebo piva.
 „Náš guláš hovězí bota bude specifický tím, že bude nejlepší," měly ambice loňské vítězky, Ženy z gulášového ranče. Vítězství u odborné poroty jim nakonec „vyfoukl" tým Meat Choppers (vpravo) s jejich mrtvým ježíškem. Veřejnosti nejvíc chutnal chilli guláš. „Chilli holky jsou tu zas, vařej guláš jako ďas, guláš ostrý velice, dneska vaří ďáblice," povzbuzovaly se při jeho vaření kuchařky s růžky z papriček. Chutnala i babí šavle od Holek z porcelánu (vlevo), v civilu pětice sester. „Houby nerostou, rostou muchomůrky, tak je tam přidáme," smály se nad muchomůrkami z marcipánu kuchařky.
V „Miroslavově zemi" se lidi zkrátka baví a rádi se tam vracejí na akce, jako jsou zimní recesistické Údolní hry, Becherobraní, Vinobraní nebo právě Guláš festival. Na ten příští se už nyní hlásí zájemci. „Máme velký přetlak družstev, už vaříme ze sto padesáti kil masa. Tak aby měli šanci i další, budou změny v obsazování družstev. Do příštího ročníku postoupí tři vybraná odbornou a tři laickou porotou, z ostatních se šest vylosuje," dodal za pořadatele Miroslav Veselý.

Výsledky

Odborná porota:
1. Meat choppers, guláš Santa Muerte
2. Los mujeres de la gulasos ranchos, guláš hovězí bota
3. Pravěká tlupa, mamutí guláš

Laická porota:
1. Chilli papričky, chilli guláš
2. Amatéři (250), amatérský guláš
3. Holky z porcelánu, babí šavle