Hasičská mládež se sešla v sobotu na 14. ročníku Memoriálu Zdeňka Veselého, který pravidelně pořádají dobrovolní hasiči vesnické části Ústí nad Orlicí.
Za krásného počasí se na start branného závodu postupně postavilo šedesát pětičlenných hlídek rozdělených do dvou kategorií podle věku. Soutěžící, kteří reprezentovali šestadvacet hasičských sborů, už tradičně čekal běh členitým terénem po trase dlouhé dva a půl resp. tři kilometry a plnění úkolů na stanovištích (mj. střelba ze vzduchovky, topografie, překonávání překážky po laně, poznávání hasicích prostředků, první pomoc). Nejpočetnější účast měl SDH Dolní Dobrouč, který postavil celkem sedm hlídek.

Ve starší kategorii soutěžících zvítězilo družstvo z Měníku na Královéhradecku před družstvy Dolní Čermné A a Dolní Dobrouče C. Mezi mladšími zvítězili reprezentanti Lukavice A před družstvy Horních Libchav A a Letohradu – Kunčic A.
„Naše závody jsou vlastně vrcholem příprav na okresní kolo soutěže Plamen, které bude za dva týdny v Dolní Dobrouči. Pro mnohé z dětí je to navíc zřejmě první příležitost si zasoutěžit, čehož si velmi považují. S účastí jsme určitě spokojeni,“ řekl Deníku Ludvík Špinler z SDH Černovír.