O události jako první informovala agentura Aktu.cz, podle které měl muž s vozidlem narazit do hangáru a administrativní budovy letiště.

Mluvčí policie Vlasta Suchánkova vzápětí incident potvrdila. Došlo k němu v noci na pátek. „Policejní hlídka zasahovala proti agresivnímu muži. Nereagoval na žádné donucovací prostředky, policisté museli použít zbraň, po jejímž zásahu muž zemřel,“ předeslala. 

close Letiště v Mladé Boleslavi po zásahu policie 17. března 2023 dopoledne. info Zdroj: Deník/Michal Bílek zoom_in Letiště v Mladé Boleslavi po zásahu policie 

Těsně po půlnoci vyslal operační důstojník na základě oznámení na linku 158 policejní hlídku do Bezděčína, kde měl neznámý muž, který zde zastavil s osobním vozidlem, tyčí demoloval ubytovnu a další přilehlé objekty. Při příjezdu hlídky k ubytovně ale byl muž už pryč. Policisté ho vypátrali v blízkosti objektu letiště, kde poškozoval a demoloval hangáry a jeho další vybavení.

„Policisté okamžitě využili zákonných výzev k jeho zadržení, na které ale vůbec nereagoval a byl vůči nim značně agresivní. Proto použili po dalších zákonných výzvách donucovací prostředky – hmaty, chvaty, slzotvorný prostředek, teleskopický obušek, taser – a to i opakovaně - a následně i služební zbraň,“ konstatovala mluvčí a potvrdila, že přestože policisté zraněnému muži okamžitě poskytli neodkladnou první pomoc, na následek zranění zemřel.

Zásah prověří GIBS

Suchánková k události doplnila, že případy spojené s trestnou činností, kterou měl muž spáchat na ubytovně a letišti, budou řešit policisté služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru Mladá Boleslav a prověřování policejního služebního zákroku ke v v gesci Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS).

close Letiště v Mladé Boleslavi po zásahu policie 17. března 2023 dopoledne. info Zdroj: Deník/Michal Bílek zoom_in Letiště v Mladé Boleslavi po zásahu policie 

To potvrdila i mluvčí GIBS Ivana Nguyenová. „Policejní zákrok provedený na Mladoboleslavsku jsme převzali do prověřování,“ sdělila ČTK.

Vedoucí letového provozu letiště Igor Karul ČTK řekl, že letiště nyní k odhadu výše škody nemá žádné informace. Ani policie zatím výši škody nestanovila, uvedla policejní mluvčí Suchánková.